Радио Милева

Откако Дарко Лазиќ изјави дека Ана Севиќ го изневерувала, таа му прати тужба

Откако Дарко Лазиќ изјави дека Ана Севиќ го изневерувала, таа му прати тужба
фото:ана севиќ/принтскрин/инстаграм

Пејачот Дарко Лазиќ ја обвини својата поранешна сопруга Ана Севиќ за неверство во брак пред неколку недели. Дарко исто така откри дека „молчел долго време и чекал да види колку ќе трае“, а на крајот ја нарече својата екс-сопруга „женски прељубник“.

Ана Севиќ, која очекува второ дете со сегашниот партнер, не се огласи во ова, но таа ги повика адвокатите … Ана, наводно, го тужела Лазиќ за клевета, затоа што „решила да застане пред прозивките и обидот на својот поранешен сопруг да ја претстави во медиумите како неморална жена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

“Ана првично беше шокирана кога слушнала дека Дарко зборува за неа на таков начин, а потоа истото го прочитала во весник. Таа му се јавила и го прашала зошто го прави тоа, а тој се заколна дека тој никогаш не рекол така и дека новинарите лажат. Секогаш завршуваше затоа што успеа да ја убеди дека никогаш нема да каже ништо грдо за неа “, изјави неименуван извор близок на пејачката за „ Ало.р “, додавајќи дека пејачката заборавила сè од претходно и му простила по ужасната сообраќајка што ја преживеал. Но, …

“Неодамна, тој повторно зборуваше за тоа дека Ана била неверна во бракот, што беше капка што ја прели чашата. Тој повторно се обиде да ја стави вината на другите, но без успех, па Ана реши да се справи со својата поранешниот преку судот, а не во медиумите. „Ана влегува во петтиот месец од бременоста и не и треба стрес, а уште помалку треба да прочита за себеси декс е неморална жена –завршува извоот за споменатиот српски медиум.

Останати вести од Радио Милева