Радио Милева

Освен Стефан, сега и помалиот син на Лепа Брена покажа музички талент, а девојка му го нарече маерсто (фото)

Освен Стефан, сега и помалиот син на Лепа Брена покажа музички талент, а девојка му го нарече маерсто (фото)
фото:инсатграм/викторернест

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, се обиде во музиката и иако покажа дека може да пее убаво, а многумина му предвидуваа кариера исто толку успешна како неговата мајка, тој реши да се повлече од сцената.

Сепак, сепак може да има надеж дека „музичката лоза“ ќе продолжи со вториот син на Брена, Виктор.

Него го сними неговата девојка Сандра Миљаковиќ додека удираше на тапани, а со објавата напиша:
„Мојот маестро“, додаде таа и додаде срце.

Несомнено е дека овој пат Виктор ги воодушеви сите присутни со своето свирење, и иако можеби не ги следи пејачките стапки на неговата мајка, не е исклучено тој да се занимава со музика на поинаков начин.

Еве како изгледаше зад тапаните:

Останати вести од Радио Милева