Радио Милева

„Осум години од нашата прва свадба: Joвана и Жељко слават годишнина од бракот, а водителката објави невидена фотографија од венчавката

„Осум години од нашата прва свадба: Joвана и Жељко слават годишнина од бракот, а водителката објави невидена фотографија од венчавката
фото: Принтскрин/инстаграм

Јована и Жељко Јоксимовиќ слават годишнина од бракот, а по тој повод водителката јавно му упати емотивна порака.

На денешен ден 2012 година, Јована и Жељко склопија граѓански брак на Малдивите.

„Осум години од нашата прва венчавка. Како вчера да беше. Те сакам“ напиша Јована во фотографијата на социјалните мрежи.

фото: Принтскрин/инстаграм

Иако ова утро работи и ја води утринската емисија на Прва, Јована меѓу паузите најде време за да сподели фотографијата на „Инстаграм“.

Фотографијата за краток рок собра многу лајкови, а следбенциите им честитаа и посакаа нивната љубов да трае вечно.

За потсетување, Јована и Жељко во 2012 година се венчаа на Малдивите, а две години подоцна се венчаа во црква и направија гламурозна свадба.

Парот заедно има три деца.

Останати вести од Радио Милева