Радио Милева

Останала бремена на 17 години, па сакала да си го одземе животот, но сепак го роди синот кој сега е познат милионер

Останала бремена на 17 години, па сакала да си го одземе животот, но сепак го роди синот кој сега е познат милионер
фото:профимедиа

Мајката на популарниот пејач Џастин Бибер редовно е активна на социјалните  мрежи и често со гордост објавува фотографии од нејзиниот син кој го доби на само 17 години.

Пети Малет немала лесен живот. Во книгата што ја објави во 2012 година, таа ги откри сите проблеми низ кои минуваше. Таа напишала се за нејзиниот живот кога била малтретирана како малолетна, па се до денес кога нејзиниот син има милиони. Таа отворено зборуваше за проблемите со кои се соочила.

Кога имала само четири години, била злоупотребувана од бејбиситер и дедо на нејзин врсник, а пред бременоста го преживеала нападот и сите последици што ги носи. И било срам и самата се обвинувала, а поради многу други околности што се случија пред нејзината бременост, таа сакала  да си го одземе животот со скокање под камион. Целото  тоа Пети го раскажа во книгата, која стана бестселер на „Њујорк тајмс“ седум дена по нејзиното пуштање. Таа сакаше со своето искуство да им помогне на другите.

фото:инсатграм

Инаку, Пит имала само 17 години кога била бремена со Џастин. Потоа, секој ја охрабрувал да ја прекине бременоста, но, како што претходно кажа, тоа било неприфатливо за неа.

– Едноставно, знаев дека не можам. Знаев само дека треба да го задржам. И тој го даде најдоброто од мене. Знаете, не знаев како би го сторила тоа, но едноставно не можев да се откажам “, рече Малет.

фото:инсатграм/вог

Потсетиме, Џастин, најпопуларната тинејџерска ѕвезда, која за кратко време заработи многу пари и денес ужива милиони, во последно време со својота сакана се повлече од јавноста, бидејќи тој сака да започне семејството и да се фокусира на себе. Во еден момент тој, исто така, падна во депресија со која успешно се бори.

Останати вести од Радио Милева