Радио Милева

Осамнаа експлицитни фотографии од „Ѕвездата на Гранд“, а таа тврди дека се само лоша монтажа (фото 18+)

Осамнаа експлицитни фотографии од „Ѕвездата на Гранд“, а таа тврди дека се само лоша монтажа (фото 18+)
фото: Принтскрин

Кандидатката во „Ѕвездите на Гранд“ го воодушеви жирито со својот глас и стас.

Азра Хусаркиќ од Тузла се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“, а со својот вокал и изглед го фасцинираше жирито.

Младата Азра доживеа голема непријатност бидејќи беше хакиран нејзиниот профил и се објавени експлицитни фотографии за кои тврди дека не е таа на фотографиите и дека е монтажа.

фото: инстаграм

„Нека се засрами оној кој се занимава со мојот живот, ви благодарам што се обидовте да ја нарушите репутација со монтажа на некоја девојка. Но, безуспешно. Немам силикони во градите, а ги извадив и силиконите од усните. Никогаш не би се дозволила вакви снимки. Со што се занимавате вие, зошто толку љубомора? Имате ли мајка, татко, браќа, сестри…Згрозена сум“ напиша пејачката и додава:

фото: Принтскрин/фб

„Морав ова да го објавам. Извинитете поради фотографиите, но не давам да ме плукаат мене, моите родители. Не дозволувам никој да ми ја руши репутацијата по толку труд. Секако дека ќе има тужба. Од хакирање на мојот профил, до нанесуваше на психичка и физичка болка. Срам да ви е“ напиша „Ѕвездата на Гранд“.

Останати вести од Радио Милева