Радио Милева

Општ хаос во „Ѕвездите на Гранд“: Кандидатка го бркаше Ѓорѓе Давид низ целото студио (видео)

Општ хаос во „Ѕвездите на Гранд“: Кандидатка го бркаше Ѓорѓе Давид низ целото студио (видео)
фото: Принтскрин/јутуб

Во секоја нова епизода на „Ѕвездите на Гранд“ има се повеќе кандидати, некои од нив знаат убаво да се претстават, други знаат да испаднат, а трети да направат вистинско шоу.

Таква беше и една кандидатка која не прифати „не“ за одговор. Иако, доби „паник тастер“, оваа кандидатка го молеше жирито да и даде друга шанса.

фото: Принтскрин/јутуб

Откако продукцијата пушти песна повторно да пее, кандидатката речиси и пееше на уво на Марија Шерифовиќ, а потоа и пееше и на Дара Бубамара која го даде својот глас и ќе и биде ментор.

фото: Принтскрин/јутуб

Откако кандидатката заврши со своето претставување, тргна да се бакнува со жирито, а во тој момент Ѓорѓе Давид излезе од студиото, а кандидатката тргна по него да го брка низ цело студио.

фото: Принтскрин/јутуб

За да крајот се врати на сцена, Ѓорѓе Давид не сакаше да се бакне со девојката туку и порача да се врати на сцената каде што и е местото.

Како оваа девојка ќе се претстави во следната емисија и како Дара ќе ја подготви, останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева