Радио Милева
хепи енд за водителката на Хепи ТВ

Оперирана водителката на „Парови“: Фотографија три минути по операцијата на главата, на која и отстраниле седум ткива (ФОТО)

Оперирана водителката на „Парови“: Фотографија три минути по операцијата на главата, на која и отстраниле седум ткива (ФОТО)

Јована Јеремиќ, водителката на утринската програма и реалното шоу „Парови“ на Хепи ТВ, се огласи веднаш по операцијата, која ја имаше.

Познатата ТВ личност е препознатлива по нејзината голема посветеност на работата, а тоа ја чинеше здравје во неколку наврати.


„Што ќе ми остане во главата кога сето ова излезе од неа?! Отстранивме седум ткива предизвикани од новинарски стрес. Лекарката е генијалец. Јас сум храбра во животот за се’, но пред игла, паѓам на колена. Со докторката ги надминав сите стравови. Оваа фотографија е направена токму сега, три минути по операцијата за отстранување на седум ткива“ – откри водителката на социјалната мрежа Инстаграм.


Да потсетиме, Јована Јеремиќ минатата година имаше операција на отстранување на израстоци на главата кои за среќа се покажа дека се само бенигдно масно ткиво, поради што мораше да се повлече од работата некое време од  позицијата водиотел на реалното шоу „Парови“.

Останати вести од Радио Милева