Радио Милева

Опасно згодна: Нина Бадриќ во нова модна комбинација го покажа деколтето (фото)

Опасно згодна: Нина Бадриќ во нова модна комбинација го покажа деколтето (фото)

Иако некои од новите музички имиња го користат својот изглед за да стекнат слава и да бидат во морето на ѕвезди, ги има оние кои благодарение на добрите песни  градат музичка кариера.

Хрватската пејачка Нина Бадриќ со години важи за една од најдобрите поп пејачки во регионот. Таа е позната по тоа што својата кариера ја гради на своите добри песни и без скандали.

Бадриќ најчесто се појавува во модни комбинации кои изгледаат елегатно на неа. Меѓутоа, пејачката речиси никогаш не се облекува провокативно  и ако тоа го прави, го прави со стил и со минимализиран провокативен изглед.

 

View this post on Instagram

 

Budva 😁🙌🏻🎤🎸 Jesmo spremni za večeras?! 💘💘

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Нина на својот „Инстаграм“ сподели фотогорафија во која изгледа модерно, секси и провокативно.

Имено, таа носи комбинација каде што горниот дел е во V, а хрватската дива го покажа деколтето.

Многу ретко имаме прилика да ја видиме Бадриќ во вакви смели комбинации.

 

View this post on Instagram

 

Rodjena spremna 😀✌🏻🔥

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Ќе се согласите и дека вака изгледа прекрасно.

Останати вести од Радио Милева