Радио Милева
Победа над короната

Огнен Здравковски плачел кога ја однеле мајка му Софче во болница , а таа му рекла: „Не умрев, допрва треба да одам кај Жика да пеам“ (видео)

Огнен Здравковски плачел кога ја однеле мајка му Софче во болница , а таа му рекла: „Не умрев, допрва треба да одам кај Жика да пеам“ (видео)
фото:софче џорлева/фејсбук

Во најновото издание на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“ се претстави и Софче Џорлева (58) од Скопје, која на големата сцена призна дека и е драго што ги гледа сите и дека успеа да ја победи короната.

Не очекувам финале, фала му на Бога што само ја преживеав оваа корона. Бев во болница 15 дена. Сè уште се навикнувам и земам лекови, но добро. Кога дојде брзата помош да ме земе, синот плачеше, и јас му реков:” “Не плачи сине, треба да одам кај Жика да пеам. Сè уште не умрев”, рече Софче и предизвика аплаузи. На Милица Тодоровиќ веднаш и се допадна Софче и и рече дека би сакала да биде таква кога ќе биде на нејзини години.

фото:гранд.онлајн/никогаш не е доцна

Позитивно сме луди и тоа е добро за шоу-бизнисот и добро за сцената“, рече Милица. Софче ја избра песната „Ја те песмом зовем“ од Ханка Палдум, која обожава да ја пее со пријателите кога оди во кафеана.

Софче, имаш мрсна боја на гласот. Ми се допаѓа, пееш од срце и си многу сигурна. Сè пукаше од енергија. Браво”, рече Милица. На сцената и се придружи Небојша Војводиќ, со кого ја отпеа песната „Играчите на Тамбураши тихо свирајте“, што го допре срцето на сите.

фото:гранд.онлајн/никогаш не е доцна

Инаку, Софче на својот Фејсбук профил им за заблагодари на сите кои ја гледале и и’ пратиле коментари за поддршка, па уште еднаш ги повика да гласаат за неа ако сакаат да ја гледаат повторно во полуфинале.

Останати вести од Радио Милева