Радио Милева

Oгнен Амиџиќ јавно ја понижи колешката Сања Маринковиќ

Oгнен Амиџиќ јавно ја понижи колешката Сања Маринковиќ

Во последната емисија на „Амиџи Шоу“ гости беа Душица Јаковљевиќ, Драган Марковиќ Палма и Киа Коцкар.

Водителот Огнен Амиџиќ и предложи на победничката на реланото шоу „Задруга2“, Киа Коцкар да напише книга за својот живот.

„Не е лоша идеја, зошто да не“, изјави Киа.

Додека пак Огнен се надоврза на нејзиниот одговор.

„Кога може Сања Маринковиќ да напише книга, можеш и ти“, додаде Огнен.

фото: приватна архива

Ианку, Сања е водител и уредник на една од најгледаните емисии „Магазин ин“ која се емитува на Пинк телевизија.

Претходната година таа ја издаде книга „Моја море среќе“, за која иснпирација и биле изјавите на познати личности кои биле гостини во нејзината емисија.

Останати вести од Радио Милева