Радио Милева

Официјално отварање на Евровизија: Вака изгледаше македонскиот евровизиски тим на портокаловиот килим

Официјално отварање на Евровизија: Вака изгледаше македонскиот евровизиски тим на портокаловиот килим
фото: Принтскрин/тамаратодевска

Ова годинешното издание на „Евровизија“ ќе се одржи во Тел Авив, Израел.

Претставниците на државите – учеснички неколку дена во се Тел Авиви каде што веќе се финилизираат подготовките за нивното претставување.

Тие деновите ги поминуваат во давање на интервјуа, пресови, проби, дружење…

Сношти и официјално беше отворено 64-то издание на Евровизија, а претставниците се појавија на портаколовиот килим.

фото: Принтскрин/фејсбук/јинглетв

Македонската претставничка Тамара Тодевска со својот тим се појави на свеченото отварање на Евровивизија.

фото: Принтскрин/тамаратодевска

Во црна креација на Александар Ношпил и со минијатурна шминка Тодевска се појави на килимот.

фото: принтскрин/интаграм/тамаратодевска

„Proud e за секого, не само за мојата ќерка“ истакна Тодевска при пристигнувањето на портокаловиот килим.

фото: Принтскрин/јинглетв

За потсетување, Тамара ќе настапи на втората полуфинална вечер која ќе се одржи во четврток (16 мај), а како што истакна неколку пати досега таа вечер ќе пее за нејзината ќерка Хана.

фото: Принтскрин/тамаратодевска/инстаграм

Oстанува да видиме како Тодевска ќе се претстави во четврток и да посакаме среќа, како и влез во финале.