Радио Милева

Одреден датумот за свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана

Одреден датумот за свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана
фото: е сток

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ и Богдана следната година ќе станат родители на нивното прво дете.

Овие радосни вести го потврдија семејството Ражнатовиќ и открија дека премногу се радуваат за приновата.

Иако Вељко ја запроси Богдана пред неколку месеци и се најавуваше дека свадбата ќе биде следната година, сепак не е така.

фото: е сток/страхиља костиќ

Како што пишува ало.рс, Богдана и Вељко своето судбоносно „да“ ќе го изговорат многу бргу.

Имено, свадбата е закажана за 24 ноември во еден луксузен хотел.

„На прославата ќе присуствуваат голем број пријатели на семејството Ражнатовиќ и Родиќ, а сите ќе се веселат на прославата која ќе биде организирана во име на нивната голема љубов“ вели извор добро упатен во целата ситуација.

Останати вести од Радио Милева