Радио Милева

Одлучила да роди со царски рез: Нови детели за породувањето на Богдана Ражнатовиќ

Одлучила да роди со царски рез: Нови детели за породувањето на Богдана Ражнатовиќ
фото:принтскрин/инсатграм

Откако го прославија роденденот на Анастасија оваа недела, семејството Ражнатовиќ ќе има уште една причина да слави следната недела.

Богдана Ражнатовиќ треба да се породи следната недела и да роди момче. Таа, наводно, одлучила да се породи со царски рез во приватна клиника.

“Бидејќи Богдана влезе во деветтиот месец, сите го очекуваат денот кога ќе роди. Таа донесе одлука да се породи со царски рез во приватна клиника”, вели извор близок на семејството Ражнатовиќ, додавајќи:

фото:принтскрин/инстаграм

“Во договор со докторот која ја водеше бременоста, Богдана Ражнатовиќ го избра начинот на кој сака да се породи. Сите се многу среќни, а подготовките за пристигнување на бебето се во тек. Кога Богдана ќе се породи, семејствата ќе организираат прослава, но поради моменталната состојба, тие сè уште не знаат дали да ги поканат сите нивни пријатели или само нивните најблиски “, пишува„ Блиц.рс “.

Останати вести од Радио Милева