Радио Милева
променета...

Оди па препознај ја оваа српска фолк ѕвезда: Пред 26 години го сними првиот албум, а неодамна стана баба (ФОТО)

Оди па препознај ја оваа српска фолк ѕвезда: Пред 26 години го сними првиот албум, а неодамна стана баба (ФОТО)

Таа со години е на музичката сцена. Погледнете како популарната пејачка се менуваше за време на нејзината кариера.

1992 година. Млада, накитена, неоптоварена, бујна, ама закопчана, такја изгледаше фолк пејачката со егзотично име на почетокот на нејзината кариера.

1996 година … Но, со првиот бран на популарност, таа подлегна на актуелниот тренд, па стана русокоса и ги искуба нејзините веѓи, а и ја засили шминката.

2000 … … таа им се  врати на своите корени, само малку повеќе стилизирана. Во меѓувреме дојдоа силиконските гради, но тоа не е видливо на овие фотографии.

2004 и… Еве ја Индира Радиќ на врвот на нејзината кариера! Се’ уште русокоса, тенка и затегната – вистински змеј!

Зрелиот сексаппил на пејачката доаѓа до израз, а тогаши се допаѓаше црната боја и рокерскиот стил на облекување.

2013. Со годините има малку осветлена коса, но исто така носи и посветла облека.

2017. Индира е најубавата баба на естрадата и една од ретките чие лице останаа препознатливо, младо, но не и напумпано со ботокси и испеглано со естстски зафати.

Останати вести од Радио Милева