Радио Милева

Од срамежливо момче до презгоден фраер: Погледнете ја трансформацијата на некогашниот победник на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Од срамежливо момче до презгоден фраер: Погледнете ја трансформацијата на некогашниот победник на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)
фото: гранд онлајн

Душан Свилар во 2007 година ја однесе победата во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Иако тогаш беше срамежлив тинејџер, сега порасна во згоден фараер.

По победата Душан издаде два албума за „Гранд“, а потоа ја напушти оваа продукција и се посвети на друг вид на музика.

фото: Инстаграм/душансвилар

Имено, Свилар моментално настапува на меѓународни музички натпревари, на разни  поп концерти, игра во мјузикли и позајмува глас во анимирани филмови.

фото: Инстаграм/душансвилар

Од март претходната година, Душан ја игра главната улога во мјузикалот „Фантом из опере“. Оваа година Свилар имаше уште една заедничка улога.

Имено, тој позајми глас во анимираниот филм „Хотел Трансилванија 3“.

фото: Инстаграм/душансвилар

Душан често настапува и со разни орекстри од регионот.

Освен тоа што пејачката кариера ја продолжи во друг правец, Свилар денес изгледа потполно поразлично.

Останати вести од Радио Милева