Радио Милева
Се сеќавате?

Од омилена ѕвезда на Гранд до сопруга на фудбалер: Еве како изгледа денес Силвија Недељковиќ и нејзиниот сопруг (фото)

Од омилена ѕвезда на Гранд до сопруга на фудбалер: Еве како изгледа денес Силвија Недељковиќ и нејзиниот сопруг (фото)
фото:инстаграм/„gdejestaradi“

Повеќето ја паметат пејачката Силвија Недељковиќ како учесник на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“. Таа учествуваше во третата сезона, што се емитуваше во 2007 година.

Силвија тогаш го освои третото место, сними неколку песни, а потоа се проба како водителка на музичкото шоу заедно со нејзиниот колега Немања Стевановиќ.

Во меѓувреме, пејачката се омажи за поранешниот голман на Црвена Ѕвезда, Саша Стаменковиќ, со кого се оствари во улогата на мајка и живеат во странство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PRAVI SPORT (@pravi_sport)

Иако ретко се појавува во јавност, Силвија беше впечатлив лик кој остана во сеќавањето на гледачите на популарното шоу.

Еве ја денес заедно со сопругот:

фото:принтскрин/јутјуб

Останати вести од Радио Милева