Радио Милева
Што толку им згреши?

Од кусо – покусо: Јована Јоксимовиќ прекрстувајќи ги нозете го покажа меѓуножјето (фото)

Од кусо – покусо: Јована Јоксимовиќ прекрстувајќи ги нозете го покажа меѓуножјето (фото)
фото:јована јоксимовиќ/инстаграм/принтскрин

ТВ водителката Јована Јоксимовиќ мораше да се спакува од ТВ „Прва“ и поради своето непрофесионално однесување, како што изјавија тогаш од споменатата телевизија, таа си замина, пишува Ало.рс. Утехата ја најде во телевизијата во сопственост на нејзиниот сопруг Жељко Јоксимовиќ.

Сепак, се чини дека Јована се помири со фактот дека повеќе нема да ја гледаме на канал со национална фреквенција, бидејќи како што пишуваа српските медиуми, никој од тие телевизии не ја сака, барем не за условите што ги имаше на ТВ „Прва“, наводно плата од 10 000 евра.

Имено, Јована, додека водеше со нејзиниот поранешен колега и соработник Срѓан Предојевиќ (со кого, како што ексклузивно напиша „Ало“, таа не зборува повеќе од еден месец), беше водител на програма на споменатата телевизија, секое утро се појавуваше во кратки фустани.

фото:принтскрин/ртс

Не е изненадувачки што многумина коментираа во тоа време, дека гостите што ги прими во студиото гледаа повеќе во нејзините нозе отколку што се фокусираа на прашањата што им ги поставувала.

Нејзиното меѓуножје беше на мегдан, поради прекраткиот фустан што го носеше. Очигледно ниту српските медиуми не и се наклонети на Јована, па од архива вадат стари фотографии со кои ја ставаат во фокусот на негативните коментари.

Останати вести од Радио Милева