Радио Милева

Од цифрата ќе ви се заврти во глава: Еве колку заработува Цеца за една вечер!

Од цифрата ќе ви се заврти во глава: Еве колку заработува Цеца за една вечер!

Една од најпопуларните ѕвезди во регионот Светлана Цеца Ражнатовиќ е една од најплатените пејачки. Очигледно дека пејачката знае да го цени својот талент и дебело да го наплати својот ангажман.

Кога станува збор за хонорор за една вечер, фолк дивата е рекордер бидејќи настапуваше на една приватна забава во Холандија, а за нејзиниот настап беа искеширани 100 000 евра, а домаќинот и подари златна ружа вредна 30 000 евра.

Тоа значи дека Цеца заработува 318 просечни плати во Србија.