Радио Милева

Очи во очи: Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд пристигнаа на суд поради судењето за физичкото насилство

Очи во очи: Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд пристигнаа на суд поради судењето за физичкото насилство
фото: Профимедиа

Џони Деп и Амбер Херд утринава (07.06) пристигнале на суд и првпат се сретнаа очи во очи по нивната разделба.

Двајцата пристигнале со заштита од корона, односно тој носел заштитна маска, а таа марама.

Тие се сретнале поради судењето по повод тврдењата дека Деп ја претепал тогашната сопруга Амбер.

Како што пишува „Дејли мејли“, адвокатите се погрижиле бившиот пар да не пристигне во ист момент за да не настане инцидент пред судот.

фото: Профимедиа

Деп го „The Sun“ за тврдењата дека се одеснувал како насилно животно кон поранешната сопруга.

Амбер на судот пристигнала со нејзината сестра и адвокатка, а Џони бел расположена, па ја тргнал маската и ги поздравил фоторепортерите.

фото: Профимедиа

 

Останати вести од Радио Милева