Радио Милева

Нова кавга во семејството: Мајката на Филип Живојиновиќ е лута на Лепа Брена поради внукот

Нова кавга во семејството: Мајката на Филип Живојиновиќ е лута на Лепа Брена поради внукот
фото; Принтскрин/инстаграм

Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред еден месец и на свет го донесе синот Александар.

Како што пренесуваат српските медиуми наводно во семејството започнале првите недоразбирања и тоа меѓу мајката на Филип, Зорица Накиќ и Лепа Брена.

Како што пренесува „Стар“, мајката на Филип иако живее во Мадрид, периодов живее во домот на Александра каде што заедно со нејзината мајка и помогаат околку бебето.

Наводно, мајката на Филип, Зорица му кажала на Живојиновиќ и на Пријовиќ да не ја викаат Брена баба бидејќи тоа и пречи.

Што понатаму се случувало може да прочитате во новиот број на „стар“.

фото: стар

Останати вести од Радио Милева