Радио Милева

Нова естрадна војна? Северина бесна на Александра Пријовиќ

Нова естрадна војна? Северина бесна на Александра Пријовиќ

Српските медиуми пренесуваат дека Северина неодамна наводно побеснела поради Александра Пријовиќ.

Снаата на Кеба имала план да ангажира два члена на бендот кој со години го следел Аца Лукас, а пејачот од неодамна не соработува со бендот.

Тие сега ќе работат со Прија.

 

View this post on Instagram

 

Oko moje sanjivo 🎶 No make up by my @dajanapajkic #shooting #newalbum #halo #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

„Многу пејачи  сакаат да работат со бендот на Лукас. Кога ја прекинаа соработката, сите ги бараа, а тие на крајот ја прифатија понудата на снаата на Брена и Боба. Северина многу се налути кога дозна дека ќе работат со Александра бидејќи беше убедена дека ќе ги прифатат нејзините услови. Таа не сакаше да работи со целиот бенд, туку со два члена, но тие не сакаа да се разделат“ вели извор за „Курир“.

 

View this post on Instagram

 

@laziclaza ❤️

A post shared by Aleksandra Zivojinovic (@aleksandra__official) on

Лукас се огласи по повод соработката на Александра и неговиот поранешен бенд.

„Ако некој мисли дека може нешто да направи ако го земе бендот на Лукас, многу се лаже. Ние имавме специфична забава, а ако некој сака да направи такво нешто мора и мене да ме земе, а тоа е тешко“ вели пејачот и додава:

„На тие луѓе им посакувам се најдобро, како и на тие што ќе настапуваат со нив. На Александра и посакувам се најдобро и може секогаш да ми се обрати“ вели пејачот.

Останати вести од Радио Милева