Радио Милева

Нов скандал во кралското семејство: Меган Маркл „удри“ по Кејт Мидлтон

Нов скандал во кралското семејство: Меган Маркл „удри“ по Кејт Мидлтон
фото: профимедиа/рас србија

Според пишувањата на странските медиуми, Меган Маркл на своја блиска пријателка признала каков е нејзиниот однос со Кејт Мидлтон и останатите членови на кралското семејство.

Наводно, Меган открила дека кралското семејство повеќе ја сака и почитува Кејт, пишува „Дејли мејли“.

фото: профимедиа/рас србија

„Медиумите да ја критикуваа Кејт наместо мене, кралското семејство веднаш ќе реагираше. Секој кој ќе проговореше лошо за Кејт ќе беше замолчен“ изјавила Меган за Кејт.

Британските медиуми пишуваат дека принцот Хари се жалел како сите удриле по неговата сопруга, но дека тие ништо не направиле за да ја заштитат.

Останати вести од Радио Милева