Радио Милева

Нов скандал во кралското семејство: Меган Маркл повторно осудена поради одлука

Нов скандал во кралското семејство: Меган Маркл повторно осудена поради одлука
фото: Принтскрин/пинк

Меган Маркл војвотката од Сасекс доби понуда од главните на „Вог“ да се појави на насловната страница на септемврискиот број со жените кои се инспирации за светот со наслов „Сила на промени“.

Војвотката ја одбила нивната понуда, бидејќи мислела дека премногу претенциозно, но одлучи да учествува во изборот на 15 влијателни жени кои ќе се најдат на насловната страница.

фото: тањуг

Меган одлучи 16тото празно место да го остави на читателките за да бидат дел од промената, а останатите места се за жените  – активисти, жените од политика и светот на шоубизнисот.

Нејзиниот избор наиде на критики од јавноста бидејќи војвтоката не ја поканила кралицата Елизабета. Исто така Меган доби осуда бидејќи не ги поканла ниту просветните ниту здравествените работници.

Останати вести од Радио Милева