Радио Милева

Нивниот брак е совршен само пред камерите: Принцот Хари ја моли Меган Маркл да оди на психотерапија

Нивниот брак е совршен само пред камерите: Принцот Хари ја моли Меган Маркл да оди на психотерапија
фото: епа

Иако се венчаа пред една година, наводно Меган Маркл и принцот Хари пред камерите глумат совшрен пар, а тој ја моли да оди кај психолог.

„Поради несогласувањата за улогата на родители, кавга со братот Вилијам и снаата Кејт, очекувањата од кралицата и скандалите на семејството на сопругата, Хари само не експлодирал, а ни Меган не е далеку“  вели извор за „Radaronline“.

Уште кога се омажи во 2018 за Хари, Меган често ги прекршува кралските правила и јавно ги игнорира.

„Меган чувстува дека кралските правила не се во согласнот со денешното време. Меган и Хари ја почитуваат традицијата, но некои работи сакаат да ги прават на свој начин“ вели изворот.

 

View this post on Instagram

 

This morning, The Duke and Duchess of Sussex’s son, Archie Harrison Mountbatten-Windsor was christened in the Private Chapel at Windsor Castle at an intimate service officiated by the Archbishop of Canterbury, Justin Welby. The Duke and Duchess of Sussex are so happy to share the joy of this day with members of the public who have been incredibly supportive since the birth of their son. They thank you for your kindness in welcoming their first born and celebrating this special moment. Their Royal Highnesses feel fortunate to have enjoyed this day with family and the godparents of Archie. Their son, Archie, was baptised wearing the handmade replica of the royal christening gown which has been worn by royal infants for the last 11 years. The original Royal Christening Robe, made of fine Honiton lace lined with white satin, was commissioned by Queen Victoria in 1841 and first worn by her eldest daughter. It was subsequently worn for generations of Royal christenings, including The Queen, her children and her grandchildren until 2004, when The Queen commissioned this handmade replica, in order for the fragile historic outfit to be preserved, and for the tradition to continue. Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Однесувањето на Меган Маркл е причина честите недоразбирања во семејството.

Иако се’ поминало според протоколот, на семејниот портрет сите се смеат освен принцот Вилијам, додека сите ја забележале чудната насмевка на лицето на Кејт Мидлтон, која вкочането седела, оддалечувајќи се од Меган колку што може повеќе.

Принц Хари одамна јавно ја поддржува стручната терапија и не се срамел да признае дека и самиот побарал помош од психолог во врска со паниката и гневот со кои не можел да излезе на крај, особено по смртта на мајка му.

Останати вести од Радио Милева