Радио Милева
сончева страна на животот

Нивес Целзиус подготвена го дочека летото: Голема, тркалезна секси задница, во теснo бикини (ФОТО)

Нивес Целзиус подготвена го дочека летото: Голема, тркалезна секси задница, во теснo бикини (ФОТО)

Нивес Целзиус е една од најсекси Хрватките на естрадата. Вистинска реткост е да ја видите закопчана до грло како на насловнава фотографија, зашто атрактивната пејачка и актерка, најчесто е доволно раскомотена или речиси гола.

А како и не би била, кога така е најпожелна за своите обожаватели, зашто она што Нивес може да го понуди, ретко која друга со таков телесен раскош располага.

Штом летотот и официјално пристигна и температурите се искачија речиси до 40-иот целзиус, Нивес се погрижи подготвено да ги дочека. Се разбира, разголена во костим за капење.

Новиот коцкест модел на едноделно бикини е само за да ја обави својата патриотска должност – да и се допадне на нацијата во боите на знамето на својата земја.

Оној белиот костим е нешто друго… Во него, легната на клупата Нивес го распослала сиот свој сексапил, за да да улови малку боја на своето раскошно тело…

По сончањето однапред, следува клечечка поза за фаќање на последните сончеви зраци – одназад! За нејзиниот главен адут, големата тркалезна задница да не остане бела и недопрена… од сончевите зраци!

И за крај,  малку фискултура… За разгибана и подготвена да ја дочека вечерта.

Нивес одново испружена на истата клупа, во белото бикини кое се гледа само до половина…  Од половина надолу – се губи,  потонато некаде во „длабокиот кањон“… Како кога сонцето заоѓа зад планината!

 

Останати вести од Радио Милева