Радио Милева

Нивес Целзиус гола под туш: „Не бегам од несовршенство“ (фото)

Нивес Целзиус гола под туш: „Не бегам од несовршенство“ (фото)
фото:инстаграм/нивесцелзиус

Секогаш контроверзната Нивес Целзиус повторно крена прашина. Овој пат се фотографираше гола, прекриена само со пешкир. Хрватската пејачка, актерка и модел, Нивес Целзиус (37) позираше гола под тушот.

-И така, јас секогаш ги имам тие изразени капилари по лицето и телото, но тоа никогаш не ме спречи и понатаму да го сакам својот изглед без шминка. Не бегам од својата несовршеност и ја носам со многу љубов, напиша Нивес и додаде: Само природно.

фото:инстаграм/нивесцелзиус

-Апсолутно си совршена, сон на секој маж. Недостасуваат вакви фотографии, напиша еден обожавател.

фото:инстаграм/нивесцелзиус

Освен по контроверзните фотографии, Нивес е позната и по учеството во бројни емисии, па така до неодамна беше во хрватското издание на шоуто „Танц со ѕвездите“, кое го напушти.