Радио Милева
Сака само хармонија

Ништо од венчавката на Снежана Ѓуришиќ со српскиот гинеколог: „Граници постојат и јас нема да ги преминам“

Ништо од венчавката на Снежана Ѓуришиќ со српскиот гинеколог: „Граници постојат и јас нема да ги преминам“
фото:предраг дедијер/рас србија

Пејачката Снежана Ѓуришиќ со години е во љубовна врска со гинекологот Вања Милошевиќ, но парот не планира да оди пред олтарот.

За нивната венчавка се шпекулираше подолго време, па пејачката, иако не сакаше да зборува за нејзиниот приватен живот, одлучи да стави крај на гласините.

Снежана вели дека хартијата не е важна за неа и за нејзиното момче, и тоа е причината зошто таа засега нема да се мажи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_)

– Тоа е мојата приватност. Јасно ми е дека и двајцата сме јавни личности, но има граници и нема да ги преминувам. Ние сме возрасни, успешни луѓе, функционираме хармонично и мислам дека тоа е поважно од хартијата – рече Снежана за „Свет“, коментирајќи ги озборувањата за нејзината врска со Вања.

Останати вести од Радио Милева