Радио Милева

Ништо од голема кралска прослава: Меган Маркл за роденден ќе добие само скромна забава

Ништо од голема кралска прослава: Меган Маркл за роденден ќе добие само скромна забава
фото:профимедиа

Војвотката од Сасекс Меган Маркл денес го слави својот 38-ти роденден, а овој ден ќе се слави скромно.
Меган Маркл, како што јавуваат странските медиуми, решила да го прослави својот 38-ти роденден без многу помпа.

Бидејќи многу работи во последно време, решила да го одбележи овој ден со семејството, без да организира голема прослава. Тоа и била единствената желба – да биде со нејзините најблиски.

Меган неодамна се посвети на хуманитарни кампањи и пишување за британскиот Вог, каде што гостува-уредува во септемвриското издание и на насловната страница ќе прикаже 15 моќни и инспиративни жени.

Уште откако беше откриено во 2016 година дека е во врска со Хари, Меган не се спушти од насловните страни на сите светски медиуми, со оглед дека таа има бурно минато.

фото:профимедиа

Поранешната актерка веќе има еден брак зад себе, серија скандали во семејството, а турбуленциите во нејзиниот живот продолжија кога се омажи за принцот.

Имено, Меган често ги крши кралските правила и протоколи, поради што таа е постојано во центарот на вниманието.

Меган и Хари се венчаа во мај 2018 година, а во мај 2019 година го добија синот Арчи.