Радио Милева
Егзотична убавица

Нина на Борко Ристовски е „авион“ една година по породувањето (фото)

Нина на Борко Ристовски е „авион“ една година по породувањето (фото)
фото:фејсбук/николина ристовска

Помина нешто повеќе од една година откако „министерот за одбрана“ на македонскиот ракометен гол, Борко Ристовски и неговата соруга Нина за првпат се остварија во улогата на родители.

Малиот лав Душан, како што мама милува да го нарекува, потпорасна во мини копија на тато, иако уште како бебенце се гледаше дека е ист Борко, само во смалена верзија.

Времето минува, децата брзо растат, а на радоста пред се на мама и на тато и нема крај.

фото:фејсбук/николина нина ристовска

Прв збор, прво чекорче, првите прегратки, бакнежи… секој момент вреден повеќе од богатство.

За разлика од Борко, Нина е нешто повеќе активна на социјалните мрежи, а на нејзиниот профил редовно осамнуваат нови фотографии од нивното секојдневние.

фото:фејсбук/николина нина ристовска

Додека беше бремена, таа постојано го фотографираше трудничкото стомаче, а откако се породи, Николина не ги смени навиките, напротив, радоста да сподели нешто плус со Душан е уште поголема.

фото:фејсбук/николина нина ристовска

Мајката природа ја дарила Нина брзо да се врати во форма и да си дозволи храбро и самоуверено да носи куси фустанчиња и да ја покажува својата женственост и сексапил.

фото:фејсбук/николина нина ристовска

Сепак, најважното во нејзините раце кое е дел од неа и секогаш е во центарот на вниманието е нејзиното лавче, а покрај него, се друго е во втор план.