Радио Милева

Нина Бадриќ покажа како изгледа без шминка во петатта деценија од животот, а помладите колешки може да и позавидат

Нина Бадриќ покажа како изгледа без шминка во петатта деценија од животот, а помладите колешки може да и позавидат
фото: Принтскрин/инстаграм

Пејачката Нина Бадриќ често ги части следбениците на „Инстаграм“ со разни фотографии.

За разлика од многумина нејзини колешки, таа нема проблем да покаже како изгледа без грам шминка.

На најновта фотографија на социјалните мрежи, Бадриќ истакна дека е во природно издание, а во описот на фотографијата напиша:

„И дождот е убав на море“.

 

View this post on Instagram

 

I kiša je lijepa na moru 🦋 • • • #nomakeuptoday 🌸

A post shared by Nina Badric Official (@badrich) on

Пејачката важи за некој кој  има стил, секогаш знае да се облече дискретно и без провокации, а нема ни проблем да се покаже во природно светло.

Бадриќ има 46 години, а на сметката на нејзиниот изглед добива само позитивни коментари.

 

Останати вести од Радио Милева