Радио Милева

Нина Бадриќ откри што навистина мисли за Јелена Карлеуша

Нина Бадриќ откри што навистина мисли за Јелена Карлеуша

Најголемата хрватска пејачка Нина Бадриќ е позната по тоа што нема влакна на јазикот и секогаш го кажува она што го мисли.

Иста таква е и нејзината колешка Јелена Карлеуша која нема проблем јавно да го каже своето мислење.

Нина по сите настапи, моментално се одмара во Рим, а од таму се вклучи на социјаллните мрежи и им посвети внимание на своите следебеници.

Имено, Нина во кратките приказни на „Инстаграм“  одговараше на прашања на нејзините фанови, а едно од прашањето беше што мисли за Карлеуша.

„Храбра е, а пред се ми се допаѓа тоа што е своја“ напиша Бадриќ.