Радио Милева

Никол Кидман призна: „Бракот ми беше во криза поради улога“

Никол Кидман призна: „Бракот ми беше во криза поради улога“

Никол Кидман поради улогата во „ Destroyer“ потполно се трансфоримира,  а улогата на детектив ја претвори во депресивна личност.

Популарната актерка сериозно ја сфати оваа драма, па својот изглед го доведе до непропознатливост.  Никол многу ослабе и ја промени фризурата.

Напорното снимање и го нарушија психичкото здравје, а траумизните искуства низ кои помина оставија последици на нејзиното здравје.  Дури морал да интервенира и нејзиниот сопруг Кит Урбан.

„Бев многу депресивна. Дојде време кога сопругот ми кажа: По ѓаволите, кога ова ќе заврши?, изјави Никол во едно интервју.

Транформацијата подразбираше промени и во движењето Нејзиниот сопруг Кит бил шокиран кога го видел завршениот филм, а актерката откри дека имала проблам во бракот поради улогата.

„Зарем и на вас нема да ви биде чудно кога сте во брак со една личност, а потоа таа личност ќе се појави и изгледа различно?“ изјави актерката.

Останати вести од Радио Милева