Радио Милева

Никој на остана рамнодушен: Тони Цетински на својот концерт се потсети на Тоше Проески (видео)

Никој на остана рамнодушен: Тони Цетински на својот концерт се потсети на Тоше Проески (видео)
фото: Масанори Јошида

Пејачот Тони Цетински одржа концерт пред полн Ташмајдан во Белград.

Од почетокот на концертот присутната публика ги пееше сите хитови на хрватскиот пејач.

Пред крајот на концертот, Цетински ја отпеја песната „23 просинац“ која ја посвети на Тоше Проески, но и на други музички уметници кои не се меѓу нас.

Имено, додека Цетински ја изведуваше оваа песна зад него на сцената се појавува фотографии од Тоше Проески, Драган Николиќ, Оливер Драгојевиќ, Дино Дворник…

За потсетување, Тони и Тоше беа добри пријатели, а заедно ја имаат снимено и песната „Лагала нас мала“.

Видеото од концертот може да го погледнете тука.