Радио Милева
Емотивно

Никогаш видени семејни фотографии: Ќерката на Здравко Чолиќ му го честиташе 70-от роденден – „Најдобриот татко на светот“ (фото)

Никогаш видени семејни фотографии: Ќерката на Здравко Чолиќ му го честиташе 70-от роденден – „Најдобриот татко на светот“ (фото)
фото:здравко чолиќ/инстаграм принтскрин

Познатиот пејач Здравко Чолиќ наполни 70 години, а неговата ќерка Уна Чолиќ сподели со сите фотографии од минатото кои ги воодушевија неговите многубројни обожаватели.

Наследничката на Чола покажа приватни слики, кои јавноста досега немаше можност да ги види, а на нив гледаме среќни семејни моменти.

фото:принтскрин инстаграм/уна чолиќ

– Среќен роденден на најдобриот татко на светот! – напиша Уна во описот на фотографиите, за кои се зборува.

фото:принтскрин инстаграм/уна чолиќ

– Те сакам повеќе од сè! – додаде таа, и ова омекна многумина.

фото:принтскрин инстаграм/уна чолиќ

Здравко, да потсетиме, освен Уна, тој има и ќерка Лара, од бракот со Александра. Тие живеат во главниот град на Србија, во елитниот дел на градот.

Останати вести од Радио Милева