Радио Милева

Никогаш видена фотографија од Цеца Ражнатовиќ како бебе заедно со родителите (фото)

Никогаш видена фотографија од Цеца Ражнатовиќ како бебе заедно со родителите (фото)
фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм

За пејачката Цеца Ражнатовиќ, која е активна на музичката сцена повеќе од триесет години, се знае скоро сè – од деталите за нејзината богата кариера, па се до приватноста.

Сепак, она што ги изненадува нејзините обожаватели повторно и повторно и привлекува големо внимание се старите фото – сеќавања што малкумина имаа можност да ги видат.

фото:инстаграм

На една од нив, направена во родната Житораѓа, Цеца е едвај еден месец – таа е бебе во рацете на мајка си Мирјана и таткото Зоран Величковиќ, а фотографијата се најде на една од фан страниците на пејачката на Инстаграм.

Останати вести од Радио Милева