Радио Милева

Никогаш не би ни претпоставиле дека е таа: Еве како изгледаше Симона Поповска како дете на „Златно славејче“ (фото)

Никогаш не би ни претпоставиле дека е таа: Еве како изгледаше Симона Поповска како дете на „Златно славејче“ (фото)
фото:симона поповска/инсатаграм

Таа е една од најшармантните и најатрактивните македонски пејачки, но и докторки.

Познато е дека покрај музиката, нејзина голема љубов е медицината, а и на двете паралелно е посветена.

Своевремено Симона откри дека уште како мала сакала да си игра докторка, а пак на сцената исто така била од мали нозе.

фото:симона поповска/инстаграм

Деновиве таа се присети на далечната 2002 година кога како малечко девојченце настапувала на „Златно славејче“ со песничката „Братче без мана“.

Снимките од својот настап на детскиот фестивал ги објави на Инстаграм и покажа како изгледала како дете.

Динамична на сцена како и сега, Симонче и тогаш била статка како бонбонче, но тешко кој би препознал дека е токму таа.

Останати вести од Радио Милева