Радио Милева
ќе и се оствари сонот

Ники Минаж е бремена и ќе стане мајка: Контроверзната раперка во бикини со голем труднички стомак (ФОТО)

Ники Минаж е бремена и ќе стане мајка: Контроверзната раперка во бикини со голем труднички стомак (ФОТО)

Ники Минаж ја потврди добрата вест на Инстаграм, а тоа е дека ќе стане мајка.

На серијата фотографии на фото платформата на социјалните мрежи, можете да ги видите голите фотографии на бремената Ники во бикини, која се држи за нејзиниот веќе голем труднички стомак.

„Љубов, брак, гржа за бебето. Преплавена со возбуда и благодарност“ – напишала таа.

Ова ќе биде нејзино прво дете со сопругот Кенет Петри, со кого се омажи во октомври 2019 година, по повеќе од една година врска. Минаж и Кенет склучија брачан договор во јули 2019 година, неколку месеци пред официјално да ги објават убавите вести.


Минаж исто така уште претходно сподели дека со нетрпение очекува да стане мајка и дека е подготвена да се откаже од кариерата за да го оствари тој сон, кој очигледно е се’ поблизу да стане јаве.

Останати вести од Радио Милева