Радио Милева

Ники Минаж две недели по породувањето го откри полот на бебето

Ники Минаж две недели по породувањето го откри полот на бебето
фото: Профимедиа

Раперката Ники Минаж се породи на 1ви октомври и на свет го донесе своето прво дете.

Ники и нејзиниот сопруг Кенет Пети кој повеќе од 10 години беше во затвор поради силување, го открија полот на бебето.

„Ви благодарам на сите кои ми праќате убави желби за овој период. Многу ми значи. Толку многу сум благодарна и заљубена во синот. Лудо заљубена“, напиша Ники.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbie (@nickiminaj) on

Останати вести од Радио Милева