Радио Милева

Ни Вељко Ражнатовиќ не остана должен: Синот на Цеца брутално одговори на Карлеуша (фото)

Ни Вељко Ражнатовиќ не остана должен: Синот на Цеца брутално одговори на Карлеуша (фото)
фото: Принтскрин

Деновиве се води војна на социјалните мрежи меѓу некогашните пријатели Јелена Карлеуша и Аца Лукас.

Имено, Јелена на „Инстаграм“ нападна еден српски бизнисмен кој во Белград славеше роденден, па Лукас се најде прозван во постот и брутално одговори на пејачката.

Лукас застана во одбрана на Ражнатовиќ, а Јелена истакна дека Цеца и Анастасија не му се пријатели.

„Нарко – дилерите и тие к*рви не ти се пријатели. Види, јас не сум ти пријателка – селанка Џељена Реџепова да не знам да одговорам, мене мозкот и без нафта ми работи 300 на час. Каде ќе одиш со велосипед по Русија“ порача Јелена во нападите.

Сега и синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ се надовра за овој скандал објавувајќи фотографија со Лукас, а во описот напиша:

„На ку*и пиш*мо. Ако знаеш што значи тоа, напиша Вељко во описот на фотографијата.

фото: Принтскрин

Останати вести од Радио Милева