Радио Милева

Ни најблиските не би ја препознале: Весна Бејби направи впечатлива промена на изгледот (фото)

Ни најблиските не би ја препознале: Весна Бејби направи впечатлива промена на изгледот (фото)
фото: Инстаграм

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска на јавноста и е позната по  нејзината руса коса која и е заштитен знак.

Актерката не сака многу да експриментира кога станува збор за нејзиниот физички изглед. Меѓутоа овој пат на изненадување на нејзините фанови таа направи драстична промена, па многумина не би ја препознале.

фото: притнсркин/инстаграм/веснабејбипетрушевска

Имено, Весна својата руса ја бојадисуваше во костенлива, па речиси нејзините фанови не ја препознаа.

Бејби на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија од својата нова фризура, а во описот на истата напиша:

„Косата е прекрасна форма за самоизразување“.

фото: принтскрин/инстаграм

Нејзините следбеници го пофалија новиот изглед на актерката: „Не те познав“, „Мене секако си ми убава, маме“, „Многу поубава“, „Убав човек секако е убав“, се само дел од коментарите под фотографијата.

Според верувањата кога една жена сака промена ја менува својата фризура.

Не знаеме дали на Бејби и е потребна промена, но знаеме дека одлично и стои костенлива боја на косата.

Како ви се допаѓа новиот изглед на Бејби?

Останати вести од Радио Милева