Радио Милева

Невозможна мисија: Теа Трајковска среде концертот на Стинг остана заглавена во ве-це, а како се извлече ќе останете во шок!

Невозможна мисија: Теа Трајковска среде концертот на Стинг остана заглавена во ве-це, а како се извлече ќе останете во шок!
фото:инсатграм/театрајковска

Младата пејачка Теа Трајковска вчеравечер беше меѓу публиката на Градскиот стадион во Скопје на концертот на светски популарниот музичар Стинг.

Откако го најде своето месето на трибините и се смести за да ужива во музичкиот стектакл, природата ја повика, па мораше да отиде во ве-це и да се олсни.

Но, и се случи она кое сигурно некогаш ви паднало на памет – да се заглавите и да бидете немоќни да ја отворите вратата, а притоа да нема никој да ве слушне и помогне. Токму тоа и се случи на Теа, која остана немоќна во една од ве-це кабините.

Иако е русокоса, Теа откако го слушна Стинг како почнува да пее, веднаш дојде до идеја како да си ја реши маката.

Па така, единствена алтернатива според неа во тој момент била да се протне од малиот отвор под врата, а од објавената фотографија на социјалните мрежи од „местото на настанот“ , ќе останете во чудо како ли успаела.

Во случајов витката линија и еластичноста очигледно биле пресудни да излезе, но и намерата во ниеден случај да не ја пропушти музичката ѕвезда.

Како дополнување на описот за она што и се случило, напиша дека кога ова го видела мајка и, останала фрапирана за постапката и умешноста на ќерка си. Секоја чест Теа!

Останати вести од Радио Милева