Радио Милева

„Невидена зараза“: Елена Ристеска не и остана должна на Анастасија Ражнатовиќ

„Невидена зараза“: Елена Ристеска не и остана должна на Анастасија Ражнатовиќ
фото:инстаграм

Кога во 2017 година Елена Ристеска ја објави песната „Текила и лимон“, синглот наиде на поделени коментари кај јавноста. На едни им се допадна, на други пак не, но во оние првите беше и младата српска пејачка Анастасија Ражнатовиќ.

Тогаш таа на својот профил на Инсатграм објави снимка на која провокативно игра на песната на колешката од Македонија.

 

View this post on Instagram

 

A u @stevansrules salonu uvek veselo👏🏻🎶💁🏻‍♀️✨Pogotovo posle Phillip B tretmana! 😛✌🏻 #caughtoncamera

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

Сега, година и нешто подоцна, Елена не и остана должна на наследничката на Цеца, па за нејзината најнова песна „Ране“ која е авторско дело на Дарко Димитров, Елена имаше само пофалби.

-Невидена зараза песнава, напиша Елена во неколкуте куси видеа на нејзините „стори“ приказни на Инстаграм.

Елена ги означи Анастасија и нивниот заеднички соработник, Дарко Димитров, а со неколкуте објави за „Ране“ сакаше да даде до знаење дека Анастасија има хит.

Инаку, песната на наследничката на Цеца досега има повеќе од 6 милиони прегледи на Јутјуб и очиглено навистина е „заразна“.

Останати вести од Радио Милева