Радио Милева
се маскираше во карлеуша

Неверојатна сличност: Оваа пејачка од Украина се облече исто како и Карлеуша – на која подобро и стои?

Неверојатна сличност: Оваа пејачка од Украина се облече исто како и Карлеуша – на која подобро и стои?
фото: Инстаграм

Со својот изглед, Јелена Карлеуша го привлекува внимание како и во Србија и во поранешна Југославија, така и во странство.

Најголемата пејачка во Украина, Оља Пољакова речиси се маскираше во Јелена Карлеуша.

Имено, русокосата украинка носеше провокативен црн фустан и капа на главата.

Оља се облече за потребите на украинската верзија на шоуто „The Mask Singer“. Исто таква комбинација имаше и Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“.

фото: инстаграм/ поуламјзуик/никола томиќ

Инаку,  Пољакова има повеќе од интересна биографија. Имено, како што пишува на Википедија, родена е на 17 јануари 1979 година.

За време на нејзиното растење студирала на Киевскиот национален универзитет за култура и уметност и присуствувала на Националната музичка академија „Питер Чајковски“, каде што дипломирала како оперска пејачка.

Нејзиниот татко бил музичар, а нејзиниот очув е дипломат, кој служеше во земјите со шпанско јазично подрачје.

Очувот на Оља бил пријател со Раул Кастро и Пабло Ескобар, а кум на Полјакови бил Фидел Кастро.

Оља го носи прекарот „супер русокоса“, а во 2018 година од едно списание била избрана за најубава жена на годината во Украина.

фото: Инстаграм/паулоамјузик

 

Од друга страна, во оваа иста комбинација, Јелена Карлеуша се појави во „Ѕвездите на Гранд“ на 27 октомври 2020 година.

фото: Никола томиќ

Останати вести од Радио Милева