Радио Милева

Невена Божовиќ се огласи по влезот во финалето на Евровизија и на сите им ги упати овие зборови…

Невена Божовиќ се огласи по влезот во финалето на Евровизија и на сите им ги упати овие зборови…
фото:инсатргам/невенабожовиќ

Српската претставничка на Евровизија 2019, Невена Божовиќ, по настапот не ја криеше својата среќа.

Невена која со песната „Круна“ настапи деветта по ред, на јавноста и се обрати на конференција за медиуми одржана по завршетокот на првата полуфинална вечер.

-Многу сум горда што повторно ќе пеам за својата земја и сакам да дадам се најдобро во финалето. Ова многу ми значи и благодарам на поддршката, кажа Невена.

фото:инсатргам/невенабожовиќ

Српската претставничка во финалето на Евровизија ќе пее во втората половина, а одлучено е со ждрепка.

Останати вести од Радио Милева