Радио Милева

Неуморна жена, мајка, ѕвезда, домаќинка: Наташа Малинкова има супермоќи!

Неуморна жена, мајка, ѕвезда, домаќинка: Наташа Малинкова има супермоќи!

Иако како вид се чувствуваме супериорни, факт е дека не секогаш можеме да ги интензивираме сите сетила и да бидеме надмоќни. Но кога нешто силно се посакува и се прави со љубов, тогаш знаеме да се зачудиме на нештата кои сме успеале да ги постигнеме – нели?

Кога пак ќе помислите на детството, сигурно ќе се сетите на желбата да поседувате супермоќи што сте ги сретнале кај суперхероите, па без разлика што сте пораснати и можеби веќе не фантазирате за ова како тогаш, дел од вас сигурно сè уште сака да поседува некоја од нив.

Токму јавната професија или естрадниот живот не е нималку лесен, особено за жена која е реализирана како сопруга и мајка, а истовремено сака и верува дека може да ги исполни своите професионални подвизи кои ги бара сцената.

Дека кога се сака се може сè, постојано докажува и покажува нашата позната поп-пејачка Наташа Маликова која според она што успева да го постигне како професионално така и приватно, како да има супермоќи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natasa Malinkova (@natasamalinkova) on


Иако е мајка на две ќерки, раководи фамилијален бизнис, домаќинство, таа успева целосно да и се предаде и на музиката и кариерата која успеа ја донесе на посакуваното ниво.


Полна агенда настапи, снимања во студио, фотосесии, непреспани ноќи…од утро до мрак како да манипулира со времето, а на крај задоволна публиката, семејството и секако самата таа од фитбекот кој го добива, а тоа се гледа од она што го споделува со своите фанови, пријатели, следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natasa Malinkova (@natasamalinkova) on


Периодов неуморно работи на нов материјал во студио, снимаше фотосесија, настапува речиси секој ден од неделата низ целата земја, а згора на тоа знае да се пофали дека нашла време и за зготви.

Едноставно невозможно-возможна!

Без да ја прашаме јасно е дека тајната се крие во љубовта, а таа е супер жена која е мотив и инспирација дека кога се сака, сите можеме да поседуваме супермоќи!

фото:instagram/facebook/natasamalinkova

Останати вести од Радио Милева