Радио Милева

Непрепознатлив: По третата сезона на „Преспав“, газда Тони го смени имиџот (фото)

Непрепознатлив: По третата сезона на „Преспав“, газда Тони го смени имиџот (фото)
фото:преспав/фејсбук

Иако се уште не е познато дали ќе има продолжение на популарната македонска серија „Преспав“, гледачите со нетрпение ја очекуваат веста дали и кога ќе се стартува со снимањето на ;четвратата сезона.

Актерите кои играат во „Преспав“  дополнително добија на актуелност и популарност токму поради овие улоги, а се почесто можеме да ги видиме на телевизија како гости на интервјуа во емисии на ТВ каналите.

Неодамна, Васил Зафиречев беше гостин во „Живот со стил“, а по тој повод во емисијата тој погледна неочекувана изјава од неговиот партнер во серијата, газда Тони или актерот Игор Стојчевски.

фото:Преспав/фејсбук

Игор зборуваше дека со Васил се знаат од далечната 1998 година, времето кога се запишале на Академијата за драмски уметности во Скопје каде биле во иста класа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Zafircev (@vasilzafircev) on

Она што можеше да се забележи е дека актерот Иготр Стојчевски по завршувањето на снимањата од третата сеозона на „Преспав“ го променил имиџот, односно ја избричил главата и изгледа непрепознатливо.

Ова е новиот газда Тони:

фото:tv24/zivotso stil/youtube

Останати вести од Радио Милева