Радио Милева

Непогрешливи: По невестата и зетот, Перо Антиќ и сопругата доминираа на свадба (фото)

Непогрешливи: По невестата и зетот, Перо Антиќ и сопругата доминираа на свадба (фото)

Периодот на свадбени веселби се уште трае, а како гости на една таква убава веселба беа Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица.

Годинава не ги одмина свадбената сезона, а кога се прави и присуствува на нешто за убаво, тогаш е вистински повод да се чувствуваме, но и изгледаме така.

Домашните медиуми досега неколкупати ги пофалија кога станува збор за изгледот кога се појавуваат на некои јавни или вакви приватни свечености, а и овој пат се разбира беа непогрешливи во изборот.

И двајцата се одлучија за безвременска црна варијанта, тој во црно, и таа во црно.

 

View this post on Instagram

 

💜 #allblack

A post shared by Ruzica Antic (@ruzicaantic) on


Двојка која едноставно тешко е да не ги собере погледите, особено кога тој е така маркантен и познат, а таа русокоса дама со која одлично се надополнуваат.

фото:инстаграм