Радио Милева
Совет од искуство

„Немој да ми се жалиш“: Гоца Божиновска среде емисија ја поткачи идната снаа, а на Бојана ова долго ќе и одѕонува во главата (фото)

„Немој да ми се жалиш“: Гоца Божиновска среде емисија ја поткачи идната снаа, а на Бојана ова долго ќе и одѕонува во главата (фото)
фото:инстаграм/рас србија

Бојана Родиќ е во емотивна врска со синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан, со кого го чека нивното прво дете.

Таа веќе се преселила во семејната куќа во Сурчин и веднаш добила совет вреден злато од нејзината идна свекрва Гоца, а пејачката јавно проговори за тоа.

– Никогаш не ми се жали, ти си неговата газдарица! Сега што правиш со него, тоа ќе ти биде сопругот! – ја советуваше пејачката својата идна снаа во емисијата „Магазин ин“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

– Ако му попуштиш сега, заборави дека некогаш ќе имаш добар сопруг… железото се кова додека е жешко – и додаде Божиновска на Бојана.

Мирко неодамна се пофали со добрата вест на социјалната мрежа Инстаграм, и откри дека Бојана и тој ќе станат родители на машко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

Гоца пак се огради од откривање детали од приватноста на синот и идната снаа, бидејќи тие и забележале дека премногу зворува во јавност.

Останати вести од Радио Милева