Радио Милева

Немирно деколте: Нина Бадриќ во провокативно издание, градите за малку не и испаднаа (фото)

Немирно деколте: Нина Бадриќ во провокативно издание, градите за малку не и испаднаа (фото)
фото:Инстаграм/нинабадриќ

Пејачката Нина Бадриќ моментално престојува во Белград, а на едно снимање се појави во елегантно, но истовремено и провокативно издание.

Нина најпрвин објави фотографии на кои носи розово сако и панталони, што е еден од водечките трендови сезонава, а на сите им падна во око деколтето, бидејќи не носеше градник под палтото.

фото:Инстаграм/нинабадриќ

Сакото беше со длабок израз, поради што во еден момент за малку не и цирнаа градите.

Следно, повторно се појави во речиси иста комбинација, но во жолт костум и пак без градник.

фото:Инстаграм/нинабадриќ

За храброто издание доби многу комплименти, а малкумина и забележаа што розовиот костум го комбинираше со патики.