Радио Милева

„Нема поубава“: Вака изгледа мајката на Мелита Ракиќевиќ (фото)

„Нема поубава“: Вака изгледа мајката на Мелита Ракиќевиќ (фото)
фото: принтскрин/инстаграм

Таа е онаа која не носи 9 месеци во утробата, не раѓа, го слуша нашиот прв плач…таа е она која не чува, не сака, не мисли, ни посакува најдобро….таа е нашиот најдобар пријател…таа ни ги дава најдобрите совети…таа е тука и во добро и во лошо…таа е тука да не гушне, да ни укаже на грешките….таа е тука….секогаш и засекогаш….таа е една и единствена….МАЈКА.

Мајката е најголемото богатство кое вреди и кое го имаме, затоа секогаш треба да го чуваме.

Поранешната водителка Мелита Ракиќевиќ е горда мајка на својата ќерка Барбара, па на социјалните мрежи знае да се пофали со неа.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитаракиќевиќ

Меѓутоа, Ракиќевиќ сега се пофали и со нејзината мајка која е вистинска дама.

Имено, во кусите приказни на „Инстаграм“, таа објави фотографија од мајка си Виолета, а во описот напиша: „Нема поубава“.

фото: принтскрин/инстаграм

Во продолжение погледнете уште неколку фотки од мајката на Мелита.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vikiviki (@violeta_petrovska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vikiviki (@violeta_petrovska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vikiviki (@violeta_petrovska) on

Останати вести од Радио Милева